Základní konfigurace
Konfigurace firewallu
Hned jako první je vždy potřeba správně nakonfigurovat firewall - zablokovat veškeré služby dostupné z internetu, jako jsou např. SSH, FTP, HTTP, SMTP.
Konfigurace sítě a rozsahů DHCP
V domácnosti Vám vystačí jeden rozsah DHCP. V rozsáhlejších sítích je důležité rozdělit sítě do více segmentů (počítače, servery, technická síť, kamery, veřejná wifi síť). V případě veřejné sítě je důležité tuto síť zcela oddělit od Vaší firemní sítě.
Autorizace uživatelů
Především při použití WI-FI je důležitá kvalitní a především bezpečná autorizace uživatelů. Lepší routery používají vlastní hotspotová řešení, které lze propojit například s Windows doménou.
Konfigurace vzdáleného připojení VPN
V případě, kdy potřebujete přistupovat do firemní sítě z domova či na cestách, je ideálním řešením využití VPN služeb, které Vám zajistí bezpečné připojení do Vaší sítě.
Logování
Logování útoků a automatická blokace těchto útoků je velice důležitá vlastnost, která nesmí v žádném routeru chybět, a kterou je potřeba správně zkonfigurovat s ohledem na používané služby. Stejně tak je důležité tyto logy kontrolovat.
Monitoring routeru a sítě
Aktivní monitoring routerů a sítí je často zcela opomíjen, přestože dokáže odhalit případné problémy (jako např. zavirované počítače či hackerské útoky).
Pro naše zákazníky zajišťujeme kompletní online dohled nejen nad routery, ale i dalšími síťovými prvky.
Aktualizace
Stejně jako k operačním systémům jsou vydávány i nové aktualizace k routerům a wifi zařízením. Ty především opravují již známé zranitelnosti těchto zařízení. Pokud tedy není router aktualizován, stává se automaticky hrozbou.
Připojení na UPS
V dnešní době online služeb a cloudových úložišť je velice důležité, aby internet fungoval doslova nepřetržitě a vy tak můžete dokončit svou práci. V případě výpadku elektrické energie budete mít díky UPS dostatek času na uložení Vaší práce.