PBWCZ.CZ v.1999.05

Poslední aktualizace v 28.02.2018 10:44:52

Tato verze vyjde 28.2.2018

 

----------------------------------------------------------------------------------

Novinky-

Hlavní stránka

Novinky

CoinMiner Virus

+Co je to CoinMiner

+Jak útočí

+Techniky

+Obrana

+Popisky

+Nástroje

+Programy
+
Prevence

Jak opravit Windows

+Windows - Doplněno o několik nových sekcí:

    +Odstranění potíží Windows

    +Nástroje pro správu

    +Příkazový řádek

    +Microsoft Fix

+Windows Server - Doplněno o několik nových sekcí:

    +WS2003

    +WS2008

    +WS2012

    +WS2016

    +Manuály -  WS2003

    +Microsoft Fix

    +Fix nástroje

    +Nástroje SysInternals

+Windows Error Code - Obsahuje seznam veškerých chybných kódů.

Novinky

+ Vývoj verzí - Nová sekce,která přináší informace o nadcházejících verzích a jejich zaměření.

Studium Online

+Online kurzy - Přidány nové odkazy na online kurzy:

Programování

Python

Výsledek obrázku pro python

často jednoduše Postgres, je objektově-relační databázový systém (ORDBMS).Vydáván je pod licencí typu MIT a tudíž se jedná o free a open source software. Stejně jako v případě mnoha dalších open source programů, PostgreSQL není vlastněn jedinou firmou, ale na jeho vývoji se podílí globální komunita vývojářů a firem. PostgreSQL je primárně vyvíjen pro GNU/Linux resp. pro unixové systémy obecně, nicméně existují i balíčky pro platformu Windows (vyžadovány aspoň Windows 2000 SP4).

CZ

sallyx.org

C/C++

Výsledek obrázku

C++ je multiparadigmatický programovací jazyk, který vyvinul Bjarne Stroustrup a další v Bellových laboratořích AT&T rozšířením jazyka C. C++ podporuje několik programovacích stylů (paradigmat) jako je procedurální programování, objektově orientované programování a generické programování, není tedy jazykem čistě objektovým. V současné době patří C++ mezi nejrozšířenější programovací jazyky.

CZ

sallyx.org

PostgreSQL

Souvisej%C3%ADc%C3%AD%20obr%C3%A1zek

je vysokoúrovňový skriptovací programovací jazyk, který v roce 1991 navrhl Guido van Rossum. Nabízí dynamickou kontrolu datových typů a podporuje různá programovací paradigmata, včetně objektově orientovaného, imperativního, procedurálního nebo funkcionálního. Python je vyvíjen jako open source projekt, který zdarma nabízí instalační balíky pro většinu běžných platforem (Unix, MS Windows, macOS); ve většině distribucí systému GNU/Linux je Python součástí základní instalace. Mimo jiné je v něm implementován aplikační server Zope, instalátor a většina konfiguračních nástrojů Linuxové distribuce firmy Red Hat.

CZ

sallyx.org

Perl

Výsledek obrázku pro PERL

Perl (výslovnost [purl] či [pɜːl] IPA) je interpretovaný programovací jazyk vytvořený Larry Wallem v roce 1987. S rozvojem internetu se Perl stal velmi populárním nástrojem pro tvorbu CGI skriptů.

CZ

Linuxsoft

PHP

Výsledek obrázku pro PHP

PHP (rekurzivní zkratka PHP: Hypertext Preprocessor, česky „PHP: Hypertextový preprocesor“, původně Personal Home Page) je skriptovací programovací jazyk. Je určený především pro programování dynamických internetových stránek a webových aplikací například ve formátu HTML, XHTML či WML.

CZ

Linuxsoft

HTML

Výsledek obrázku pro HTML

HyperText Markup Language (zkratka HTML) je v informatice název značkovacího jazyka používaného pro tvorbu webových stránek, které jsou propojeny hypertextovými odkazy. HTML je hlavním z jazyků pro vytváření stránek v systému World Wide Web, který umožňuje publikaci dokumentů na Internetu.

CZ

Linuxsoft

Správce Sítě

+Nová sekce z veškerými informacemi o dané pozici. Obsahuje Studijní materiály | Online Zdroje | Programy | Nástroje.

Studijní materiály

Online Zdroje

Programy

Nástroje

Studium Online - Studijní materiály :

VoIP

V%C3%BDsledek%20obr%C3%A1zku%20pro%20VoIP

Voice over Internet Protocol je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP.

Studium Online - Technické vybavení PC:

 

Hacking News - VoIP (5) - Seznam technik útoků.

Bible

+Desatero bezpečného internetu pro mladistvé

Knihovna

-Knihy - Aktualizace přidány nové knihy:

"PRŮVODCE LABYRINTEM ALGORITMŮ",
MARTIN MAREŠ, TOMÁŠ VALLA

Nová publikace Průvodce labyrintem algoritmů vypráví o tom, jak algoritmy navrhovat a jak jejich chování zkoumat. Mimo to obsahuje mnoho příkladů algoritmů a datových struktur s aplikacemi a cvičeními. Je určena každému, kdo už umí trochu programovat v jakémkoliv jazyce a chtěl by se naučit algoritmicky myslet.

"CYBERCRIME", JAN KOLOUCH

Kniha CyberCrime obsahuje technické části, které čtenářům pomohou orientovat se ve světě malware, phishingu, darknetu, botnetů a dalších, pro ne zcela technicky zaměřeného uživatele matoucích a odstrašujících pojmů. Zároveň však kniha obsahuje i právní výklad: analyzuje kybernetickou kriminalitu z pohledu jednotlivých paragrafů, a umožňuje tak získat velké množství cenných informací i těm čtenářům, kteří sice ovládají všechny ty zvláštní technické pojmy, ale svět právních klasifikací, paragrafů a odstavců je jim cizí a neorientují se v něm.

"VÝKONNOST OPEN SOURCE APLIKACÍ",
TAVISH ARMSTRONG

Publikace Výkonnost open source aplikací obsahuje dvanáct případových studií, jejichž autoři popisují řadu metod a triků vedoucích ke zlepšení výkonu. Škála je opravdu široká: počínaje spekulativními optimalizacemi, díky nimž nás moderní webové prohlížeče udivují svou předvídavostí, přes sofistikované algoritmy syntaktické analýzy, až po specifika mobilních zařízení.

”JAK NA INTERNET“, JIŘÍ VANĚK A KOL.

Od roku 2012 sdružení CZ.NIC, správce domény CZ, připravuje osvětový seriál Jak na Internet. Více jak 100 krátkých dvouminutových videí přináší rady a tipy, jak obstát a bezpečně přežít ve svetě Internetu a technologií s ním spojených. Oslovuje méně zkušené, především starší, diváky. V roce 2015 jsme se rozhodli vdechnout seriálu druhý rozměr, jistou mladistvou vlnu či snad druhou mízu... Vybraná témata jsme převedli do komiksové podoby, abychom oslovili i mladší uživatele Internetu.

”MODERNĚ S MOODLEM“, VÁCLAV MANĚNA A KOL.

Mezi dnešní nejvyužívanější vzdělávací technologie patří bezesporu e-learningové systémy. Díky širokým možnostem pro podporu vzdělávání je e-learning používán nejen ve školách, ale i ve firmách. Oblíbeným e-learingovým systémem je Moodle, který je poskytován zdarma jako otevřený software, takže si ho můžete bezplatně vyzkoušet. Václav Maněna se dlouhodobě věnuje e-learningu a využití technologií ve výuce. Své zkušenosti z komerční sféry předává studentům (budoucím učitelům informatiky) při výuce předmětu Didaktika informatiky.

”PONOŘME SE DO HTML5“, MARK PILGRIM

Nejnovější verze značkovacího jazyka HTML výrazně mění způsob vývoje webových aplikací. Pokud stále nic nevíte o nových funkcích HTML5, nyní je čas to zjistit. Tato kniha poskytuje ucelený pohled na HTML5 a jeho prvky a atributy. Dozvíte se mimo jiné, jak pomocí HTML5 vyvinout aplikace, které běží, i když je uživatel zrovna bez připojení, nebo jak zobrazit video přímo v prohlížeči, aniž byste se museli spoléhat na zásuvné moduly.

”LIBREOFFICE WRITER“, VLASTIMIL OTT

Kniha “LibreOffice Writer: Praktický průvodce” přináší návody na typické úlohy, které uživatel zpracovává prostřednictvím textového procesoru. Vysvětluje princip stylů a výhody jejich použití, v nezbytné míře popisuje vlastnosti a nastavení. Hlavně ale provází čtenáře desítkami postupů typu "jak na to". Od číslování stran, vkládání obsahu přes kontrolu překlepů a práci s tabulkami až k hromadné korespondenci nebo správě doplňků. Vlastimil Ott se svobodnému softwaru a speciálně kancelářskému balíku věnuje od roku 2003, kdy začal psát články o OpenOffice.org. Později se stal redaktorem a šéfredaktorem portálu OpenOffice.cz (a také LinuxEXPRES), kde pod jeho vedením vznikly stovky návodů a pomůcek.

"ZODPOVEDNOSŤ NA INTERNETE", MARTIN HUSOVEC

Kdy mohou poskytovatelé internetových služeb, jakými jsou poskytovatelé připojení k Internetu, poskytovatelé webhostingu, provozovatelé diskusních fór nebo aukční platformy, být zodpovědní za vlastní obsah a obsah svých uživatelů? Tato kniha se snaží odpovědět na tuto otázku pro český a slovenský právní systém. Je koncipována jako podrobná příručka pro dva typy čtenářů – "rychlého čtenáře", který se chce jen zorientovat v bludišti právních pravidel pomoci barevě zvýrazněných příkladů a "náročného čtenáře", který má zájem objevovat pravidla do větší hloubky v širším právním kontextu. Kniha je ve slovenském jazyce.

"BUĎ PÁNEM SVÉHO PROSTORU",
LINDA MCCARTHY A DENISE WELDON-SIVIY

Zajímá vás, jak se bránit proti kyberšikaně, jak předejít zavirování vašeho počítače, jak si zachovat soukromí na sociálních sítích či například jak se nestát obětí darebáků, číhajících na Internetu? Zajímalo vás někdy, kdo jsou to ti rhybáři, hackeři, crackeři, piráti, kyberstalkeři a další obyvatelé virtuálního světa, zvaného Internet? Všechny tyto otázky a mnohé další zodpovídá poutavým způsobem kniha Buď pánem svého prostoru, která je určena především dospívajícím čtenářům a jejich rodičům. Kniha se nevyhýbá ani tématům techničtějším a tak se v ní mladí uživatelé internetu mohou dozvědět také informace o technickém pozadí fungování internetového připojení, či informace o bezpečném nastavení domácích wi-fi sítí. Tato kniha by určitě neměla chybět v knihovničce žádného teenagera aktivně používajícího Internet.

"INTERNET JAKO OBJEKT PRÁVA", JÁN MATEJKA

Ján Matejka v současné době působí jako vedoucí oddělení soukromého práva a zástupce ředitele Ústavu státu a práva Akademie věd ČR, kde se věnuje zejména problematice nových technologií. Jako pedagog působí na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ján Matejka je také členem redakčních rad právnických a právně orientovaných časopisů, jako jsou Právník, Všehrd, Revue pro právo a technologie, DSM nebo ITpravo.cz, V roce 2009 mu předseda Akademie věd udělil prémii Otto Wichterleho, kterou získávají mimořádně kvalitní a perspektivní vědečtí pracovníci AV ČR. Ján Matejka je autorem více než 100 odborných a popularizujících prací. Působí rovněž jako samostatný advokát.

"TVORBA OPEN SOURCE SOFTWARU", KARL FOGEL

Karl Fogel je velice aktivní vývojář a advokát svobodného softwaru. Pravděpodobně nejznámější je jeho role ve vývoji populárního systému pro správu verzí Subversion, jehož byl po řadu let hlavním vývojářem. Podílel se také na tvorbě systému pro hostování projektů Launchpad či editoru Emacs a napsal řadu esejů a článků popularizujících svodobný přístup k vývoji softwaru.

"BÁJEČNÝ SVĚT ELEKTRONICKÉHO PODPISU",
JIŘÍ PETERKA

Kniha Jiřího Peterky "Báječný svět elektronického podpisu" je psána pro lidi, kteří chtějí (či musí) používat elektronický podpis, chtějí mu rozumět, ale současně nepotřebují být odborníky na kryptografii. Celou složitou problematiku elektronického podpisu vysvětluje na třech úrovních: na úrovni úvodu a celkového přehledu, na úrovni principů elektronického podpisu a na úrovni běžné praxe (příprava počítače, podpisy na PDF dokumentech, podpisy v rámci MS Office, šifrování, přihlašování a zabezpečená komunikace).

"PONOŘME SE DO PYTHON(U) 3", MARK PILGRIM

Mark Pilgrim se nesmazatelně zapsal do povědomí pythonovské komunity už svojí knihou „Dive Into Python“, ve které originálním a nezapomenutelným způsobem přiblížil čtenářům osobitý styl programování v tomto jazyce, aby se o několik let později připomenul ještě výrazněji s knihou „Dive Into Python 3“, která je stejně originálním a zábavným způsobem věnována jeho nejnovější verzi.

"PRO GIT", SCOTT CHACON

Scott Chacon je popularizátorem systému správy verzí Git a pracuje také jako vývojář v Ruby na projektu GitHub.com Git je distribuovaný systém pro správu verzí, který se používá zejména při vývoji svobodného a open source softwaru. Git si klade za cíl být rychlým a efektivním nástrojem pro správu verzí. V knize se čtenář seznámí nejen s principy jeho používání, ale také s detaily jak Git funguje interně nebo s možnostmi, které nabízejí některé další doplňkové nástroje.

Malware News

+2018 - Přidána sekce virů pro tento rok

Změny-

Hlavní stránka

-Online Threats Maps - Přesunuty do sekce Služby.

-Online Security Testing - Přesunuty do sekce Služby.

-Online Statistics - Přesunuty do sekce Analýzy.

-Hacking Threats - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Crime Threats - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Top Attack - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Infiltration Threats - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Communication Threats - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Security Threats - Přesunuty do sekce Bezpečnost.

-Security Protocol - Přesunuty do sekce Zabezpečení.

Studium Online

-Studijní materiály - Vrácena staré grafické zpracování.

-Technické vybavení PC - Spojení všech sekcí Technické vybavení PC + Architektura PC + Periferní zařízení.

-Online kurzy - Nový grafický design.

Knihovna

-Internetové normy - Grafické úpravy.

-Časopisy - Nová grafická úprava.

-Tipy - Nově přesunut do sekce Knihovna

English Articles

-Nové grafické zpracování odstraněn přebytečný rám.

Czech Articles

-Nové grafické zpracování odstraněn přebytečný rám.

Obsah menu

Vzdělávací články

-Spojení menu "Školící články" a "Odborné články" .

Správce Sítě

Jak opravit Windows

- Nové grafické menu a nové zpracování.

Opravy-

!Několik oprav

Aktualizace-

Papers News -

Meltdown Attack

Spectre attack

PoC||GTFO Proof Concept Get The Fuck Ou 0x14

nt!_SEP_TOKEN_PRIVILEGES - Single Write EoP Protect

Introduction to Manual Backdooring

BluedIoT: When a mature and immature technology mixes, becomes an “idiot” situation

Local File Disclosure using SQL Injection

Stealing Windows Credentials Using Google Chrome

PoC||GTFO Proof Concept Get The Fuck 0x15

HOW TO EXPLOIT ETERNALBLUE TO GET A METERPRETER SESSION ON WINDOWS SERVER 2012 R2

HOW TO EXPLOIT ETERNALROMANCE/SYNERGY TO GET A METERPRETER SESSION ON WINDOWS SERVER 2016

Code Injection – HTML Injection

Hidden Network: Detecting Hidden Networks created with USB Devices

Fully Undetectable Malware

Of Mice and Keyboards On the Security of Modern Wireless Desktop Sets

DirtyTooth: it’s only Rock’n’Roll, but I like it!

Kernel Driver mmaphandler exploitation

Command Injection/Shell Injection

Exploiting Node.js deserialization bug for Remote Code Execution (CVE-2017-5941)

Art of Anti Detection – 3 Shellcode Alchemy

Art of Anti Detection – 2 PE Backdoor Manufacturing

ATTACKING RDP How to Eavesdrop on Poorly Secured RDP Connections

Alternative for Information_Schema.Tables in MySQL

Injecting SQLite database based application

RSA ASYMMETRIC POLYMORPHIC SHELLCODE

CVE-2017-7344 Fortinet FortiClient Windows privilege escalation at logon

MySQL Out-of-Band Hacking

MySQL Injection in Update, Insert and Delete

Local File Inclusion (LFI) Testing Techniques

GHDB

-Aktualizace