Infiltration Database  H  Top Attack  Top Port Attack  Infiltration  Communication  BlackList

Communication  Email  Web  Internet  Mobil  Database 


Database 

Cross-site scripting (XSS)

Výsledek obrázku pro database attack

Cross-site scripting (XSS) je metoda narušení WWW stránek využitím bezpečnostních chyb ve skriptech (především neošetřené vstupy). Útočník díky těmto chybám v zabezpečení webové aplikace dokáže do stránek podstrčit svůj vlastní javascriptový kód, což může využít buď pouze k poškození vzhledu stránky, jejímu znefunkčnění, získávání citlivých údajů návštěvníků stránek nebo obcházení bezpečnostních prvků aplikace. Často je též využíván při a phishingu tak že je skrze XSS zranitelnosti uživateli ukázán jiný obsah na jinak důvěryhodné stránce.

SQL injection

Výsledek obrázku pro database attack

Jste-li s popisovaným předmětem seznámeni, pomozte doložit uvedená tvrzení doplněním referencí na věrohodné zdroje. SQL injection je technika napadení databázové vrstvy programu vsunutím (odtud „injection“) kódu přes neošetřený vstup a vykonání vlastního, samozřejmě pozměněného, SQL dotazu. Toto nechtěné chování vzniká při propojení aplikační vrstvy s databázovou vrstvou (téměř vždy se totiž jedná o dva různé programy) a zabraňuje se mu pomocí jednoduchého escapování potenciálně nebezpečných znaků.

Cross-site Request
Forgery (CSRF)

Výsledek obrázku pro database attack

Cross-site Request Forgery (CSRF nebo také XSRF) je jedna z metod útoku do internetových aplikací (typicky implementovaných skriptovacími jazyky nebo CGI) pracující na bázi nezamýšleného požadavku pro vykonání určité akce v této aplikaci, který ovšem pochází z nelegitimního zdroje. Většinou se nejedná o útok směřující k získání přístupu do aplikace (i když i pro to může být zneužit); spíše využívá (zneužívá) akce uživatelů, kteří jsou k ní již v okamžiku útoku přihlášeni.

Cross-User Defacement

Výsledek obrázku pro database attack

Cross-User Defacement je v informatice druh zranitelnosti webové aplikace založený na technice HTTP response splitting. Cílem útočníka je nahradit odpověď od serveru podvrženým dokumentem.

Escapování

Výsledek obrázku pro database attack

Escapování (/eskejpování/, z angl. escaping) je způsob kódování řetězcových literálů. Jedná se vlastně o surjekci znaků, které se v daném řetězci mohou vyskytovat do znaků, povolených v daném jazyku, a tzv. escape sekvencí. V programovacích, skriptovacích, dotazovacích a dalších jazycích se řetězcové literály uvádějí většinou ve dvojitých, někdy též jednoduchých uvozovkách (aby se oddělily od ostatních lexikálních elementů jazyka). Pokud však uvozovky jsou samy o sobě součástí takového řetězce, syntaktický analyzátor by nedokázal rozlišit, kdy jde o uvozovku v řetězci a kdy o ukončení tohoto řetězce. Pro tento důvod existují tzv. escape sekvence.

Cache poisoning

Výsledek obrázku pro database attack

Cache poisoning je v informatice druh zranitelnosti webové aplikace založený na technice HTTP response splitting. Cílem útočníka je přesvědčit webový prohlížeč uživatele, aby uložil určitou stránku do své cache.

HTTP response splitting

Výsledek obrázku pro database attack

HTTP response splitting je v informatice druh zranitelnosti webové aplikace spočívající v nesprávné kontrole vstupů od uživatele. Cílem útočníka je předat webové aplikaci takové vstupy, aby došlo k rozdělení původní odpovědi serveru na více odpovědí, které může následně využít k vykonání dalších útoků (např. Cross-User Defacement, Cache poisoning, Cross-site scripting či Page Hijacking).

Auto-SQL injection

Výsledek obrázku pro database attack

Automatizovaný útok SQL injection ohrozil desítky tisíc webových stránek s kódem, který se pokusí nahrát data-krást Trojský kůň program na počítače návštěvníků.